Moda na ekologię panuje w naszym kraju już od dłuższego czasu, a dotyczy ona nie tylko ochrony środowiska dzięki segregacji śmieci, ale także ekologicznego sposobu życia. Przejawia się to w budownictwie, w którym do łask wracają drewniane domy.


ekologiczny ogród

Foto: www.domo.pl

Przejawia się to także w ogrodach…

Przejawia się to także w ogrodach. Ogród ekologiczny jest synonimem bliskości z naturą. Przypomina nieco dziką łąkę, ale uporządkowaną w pewien przemyślany sposób. Ekologiczny ogród to powracanie do czasów z dzieciństwa, kiedy to boso biegało się po naturalnej trawie, pełnej polnych kwiatów. Środowiska nie da się oszukać. Można sprowadzać piękne rośliny, uczyć się je uprawiać w naszych warunkach, ale nigdy nie będą one tak piękne w klimacie umiarkowanym, jak w ich macierzystym.

ekologiczny ogród

Foto: www.moj-ogrodnik.pl

Ogród modelu ekologicznego jest coraz częściej wybierany…

Ogród modelu ekologicznego jest coraz częściej wybierany przez właścicieli domów ceniących sobie kontakt z naturą. Przebywanie latem w takim miejscu daje wiele przyjemności, dlatego ekologiczny ogród organizowany jest w taki sposób, że tworzy rodzaj dziennego pokoju, w którym można spożywać posiłki czy relaksować się w czasie wolnym.

ekologiczny ogród

Foto: www.ekooszczedni.pl

Dodał dnia 26 sie 2011 , Inne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jak dbać o dom i ogród?

Praktyczne porady jak mieć piękny dom z ogrodem.